Kwi 17, 2013

NapisaneprzezwNajnowsze | 0 Komentarzy

Bóle kręgosłupa to choroba cywilizacji

Bóle kręgosłupa to choroba cywilizacji

Bóle kręgosłupa są chorobą cywilizacji. Nie ma chyba osoby, która nie skarżyłaby się nigdy na ból kręgosłupa. Każdy z nas ma czasem takie problemy: kręgosłup boli z różnych powodów: długotrwałe siedzenie, brak ruchu, wadliwie skonstruowane krzesło, niewygodna poduszka, na której śpimy, źle wyprofilowane łóżko, buty na zbyt wysokich obcasach. To tylko część powodów, z których boli kręgosłup. Za mało dbamy o nasze rusztowanie, bo przecież kręgosłup jest takim rusztowaniem, na którym wspierają się mięśnie oraz wszystkie inne części człowieka. Tymczasem bez sprawnego kręgosłupa funkcjonować nie sposób: on dba o nas, komfort naszego funkcjonowania oraz pozwala żyć bez bólu i problemów. Ból kręgosłupa potrafi skutecznie zatruć życie i utrudnić lub nawet uniemożliwić dobre funkcjonowanie.

Kiedy bolą plecy
Bóle pleców podzielić można na krótkotrwałe oraz długotrwałe. Krótkotrwałe trwają maksymalnie sześć tygodni i wynikają ze złej postawy sylwetki, otyłości, zbyt długiego stania lub siedzenia, nadmiernego wysiłku lub ciąży. Bóle przewlekłe związane są z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa, złamaniami, dyskopatią, chorobami różnych narządów, rakiem oraz przeziębieniami. Ból może być ostry lub przytłumiony, w dole pleców, w klatce piersiowej lub w szyi – niby miejsca różne, ale cały czas boli kręgosłup.

Dlaczego boli kręgosłup?
Kręgosłup boli, ponieważ nie ćwiczymy, nie uprawiamy sportu, siedzimy zbyt długo i przybieramy nieprawidłową postawę podczas realizowania codziennych obowiązków. Stąd bierze się ból szyi, ramion, klatki piersiowej lub krzyża. Lekarstwem jest ruch, wygodne krzesło, zmiana pozycji oraz rezygnacja z butów na obcasach przez panie.

Konkludując, nie wyeliminujemy bólu kręgosłupa, ale możemy go znacznie ograniczyć. Powodzenia zatem i czasu na wysiłek fizyczny wszystkim życzymy. Kręgosłup będzie nam za to wdzięczny, a jego wdzięczność objawi się sprawnym funkcjonowaniem, brakiem bólu oraz dobrym samopoczuciem psychofizycznym. Warto uczynić wysiłek, aby zwiększyć komfort funkcjonowania i nie cierpieć. Przez wielu specjalistów dobrym sposobem na wzmocnienie kręgosłupa jest pływanie na basenie. Wybierając się na basen nie zapomnij o nowym stroju kąpielowym. Kup na stronie www.oui.pl.

Skomentuj