Kwi 17, 2013

NapisaneprzezwNajnowsze | 0 Komentarzy

Choroby zatok to norma

Choroby zatok to norma

Choroby zatok są normą, coraz więcej osób się na nie uskarża, coraz liczniejsi pacjenci na nie cierpią. Chore zatoki trzeba leczyć, dlatego pierwszym obowiązkiem chorego jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, który wypisze skierowanie do lekarza laryngologa. Zatoki leczy się bardzo prosto, ale leczyć trzeba, bo inaczej będą nas nękać ogromne bóle głowy, mocne i dręczące. Zatoki są jamami umieszczonymi w okolicach nosa.

Różne rodzaje zapalenia zatok
Zapalenie zatok może być ostre, nawracające, podostre, przewlekłe (nawet trzy miesiące trwa taka choroba), zaostrzenie przewlekłego zapalenia zatok. Wszystkie stany zapalne zatok przebiegają z gorączką oraz mocnymi bólami głowy. Po leczeniu człowiek wraca do dobrego stanu zdrowia, czyli do tak zwanego wyjściowego stanu zdrowia.

Typowe objawy zapalenia zatok
Typowe objawy zapalenia zatok to:
niedrożność nosa, czyli obfity katar, gęsty, spływający do gardła, brak poczucia węchu lub nawet chwilowy zanik węchu, do tego ból głowy, kaszel i gorączka. Jeśli pacjent nie leczy zapalenia zatok, błędnie licząc, że ono samo przejdzie, musi liczyć się z konsekwencjami, czyli przewlekłym stanem zapalnym, który pozostanie z nim do końca życia.

Tym, którzy nigdy nie cierpieli na stany zapalne zatok, opisane objawy nie wydają się straszne. Tylko osoby zmagające się z chorobami zatok oraz ich nawrotami wiedzą jak bardzo dokuczliwe jest to schorzenie i jak mocno upośledza oraz czasem nawet uniemożliwia efektywne funkcjonowanie.

Co robić, gdy zacznie się zapalenie zatok?
Początkowo można wziąć leki na przeziębienie, jednak kolejnym krokiem jest wizyta u lekarza, wysłuchanie jego diagnozy oraz wykupienie leków przez tego lekarza przepisanych. Jeżeli lekarz pierwszego kontaktu nie pomoże lub nie postawi prawidłowej diagnozy, konieczna będzie wizyta u lekarza o specjalizacji laryngologia. Do lekarza udać się należy najpóźniej po trzech dniach od wystąpienia objawów choroby. Późniejsza wizyta wpłynie na szybszy rozwój choroby oraz trudniejsze funkcjonowanie i znacznie gorsze samopoczucie.

Skomentuj