Kwi 17, 2013

NapisaneprzezwNajnowsze | 0 Komentarzy

Imbir nie tylko do piwa

Imbir nie tylko do piwa

O tym, jak duże znaczenie w kuchni mają przyprawy, wie dużo osób. Przede wszystkim, w dużej mierze decydują o smaku potraw. Dzięki nim możemy go poprawić, lub, jeżeli przesadzimy z ilością – pogorszyć. Jednak ich zastosowanie jest o wiele szersze. Nie każdy wie, iż istnieją przyprawy, które nie tylko dodadzą smaku, lecz również pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Jedną z nich jest imbir.

Dla większości osób kojarzy się on z grzanym piwem bądź winem. Co raz więcej ludzi jednak docenia jego szerokie zastosowanie. W Polsce dopiero co zdobywa popularność. Imbir przywędrował do nas ze wschodu. W sklepach dostępny jest w formie sproszkowanej, bądź też naturalnej – całe korzenie. Oczywiście, bardziej wartościowy jest ten drugi, jednak wiąże się z tym wyższa cena. Do czego można wykorzystać imbir? Przede wszystkim – ciasta. Jego słodki smak doskonale będzie pasował do piernika czy szarlotki. Również kruche ciasteczka nabiorą oryginalnego smaku. Wiele osób dodaje szczyptę do kawy. Świetnie sprawdza się także w zupach i daniach warzywnych na gorąco. Imbir szczególnie wykorzystywany jest w restauracji Biała Róża w Krakowie, która serwuje pyszne i zdrowe dania. Sprawdź na www.restauracjabialaroza.pl

Dlaczego imbir jest zdrowy? Dużą rolę odgrywają jego właściwości rozgrzewające. Dzięki niemu krew zaczyna szybciej krążyć. Jest więc nieoceniony przy przeziębieniach i stanach zapalnych. Ale nie tylko. Dodany do kawy niweluje jej szkodliwe właściwości dla naszego organizmu. Niewiele osób wie, że wpływa on również na nasze samopoczucie. Wpływa na prace układu nerwowego, pomaga rozładować stres i nerwy. Wspomaga również pamięć i koncentrację. Świetnie sprawdza się również u kobiet, które cierpią na zespół napięcia przedmiesiączkowego. Co ciekawe, jest także naturalnym środkiem przeciwbólowym. Odrobina tej przyprawy może być również wykorzystywana do leczenie migreny – co raz powszechniejszej choroby w naszym kraju. Imbir jest więc niewątpliwie zdrowy, nie powinniśmy jednak przesadzać. Zbyt częste spożywanie nie wpłynie dobrze na nasz żołądek. Powinny też go unikać osoby mające problemy z trawieniem. Jeżeli jednak będziemy stosować o z umiarem – wyjdzie to nam na zdrowie.

Skomentuj