Kwi 25, 2014

NapisaneprzezwNajnowsze | 0 Komentarzy

Pięć przyczyn chrapania u dzieci.

Pięć przyczyn chrapania u dzieci.

Zarówno chrapanie, jak i bezdech senny to zjawiska, które w stopniu wyższym niż moglibyśmy przypuszczać dotyczą dzieci. Zgodnie ze statystykami, chrapać może do 30% dzieci w wieku przedszkolnym, a z nich około 3-5% cierpi również na bezdechy. W wyniku tych zaburzeń snu cały organizm dziecka, tkanki oraz narządy są niedotlenione i rozwijają się zdecydowanie wolniej.

Jakie są przyczyny wystąpienia chrapania u dziecka?

  • Przerost trzeciego migdałka

– Powiększony migdałek to ten, który znajduje się pomiędzy nosem i gardłem. Nie tylko jest on przyczyną chrapania, ale również nawracających zapaleń uszu, wad zgryzu i nieprawidłowego rozwoju dziecka.

  • Wiotkość krtani

– O tym, że krtań jest bardziej wiotka niż powinna, świadczy nie tylko samo chrapanie, ale również ciężkie oddychanie za dnia podczas wykonywania codziennych czynności. Nie jest to problemem wymagającym interwencji, ponieważ zanika po ukończeniu drugiego roku życia.

  • Alergia

– Alergia, szczególnie w obecnym świecie, jest problemem powszechnym. Jej wystąpienie wywołuje spory obrzęk w obrębie błony śluzowej, a co za tym idzie – utrudnia przepływ powietrza.

  • Skrzywiona przegroda nosowa

– Jeżeli przyczyną chrapania jest nieprawidłowa przegroda nosowa, to wyleczyć ją można jedynie zabiegiem chirurgicznym. Jest to schorzenie rzadkie i najczęściej pojawia się u dzieci intensywnie wzrastających.

  • Zwykłe przeziębienie

– Czasem chrapanie dziecka nie ma żadnej poważnej przyczyny – po prostu jest ono przeziębione, a z powodu obrzęku śluzówki nosa oraz kataru ma utrudnione oddychanie.

Autor: http://www.cmpromed4kids.pl/

Skomentuj