Kwi 17, 2013

NapisaneprzezwNajnowsze | 0 Komentarzy

Postaw na kasze

Postaw na kasze

Zdrowa żywność jest w modzie. Co raz częściej słyszymy od konieczności dostosowania diety do naszego trybu życia i zwracaniu uwagi na to, jakie produkty spożywamy. Co raz więcej osób decyduje się więc na wprowadzenie do swojego jadłospisu potraw jak najmniej przetworzonych przemysłowo. Dużą popularnością cieszą się produkty zbożowe, między innymi kasze.

Dlaczego są one zdrowe? Przede wszystkim, do ich produkcji nie są potrzebna tak zwana chemia spożywcza. To produkty naturalne, znane już przez naszych przodków. Ale to nie jedyna ich zaleta. Kasze są ponadto cennym źródłem złożonych węglowodanów. Co to oznacza w praktyce? Spożywając je dostarczamy naszemu organizmowi duże ilości energii. Przydaje się ona szczególnie przy pracy umysłowej, chociaż nie tylko. Kasze są lekkostrawne, w związku z czym mogą je spokojnie jeść osoby mające problemy z żołądkiem. Również małe dzieci czy kobiety ciężarne. Co ciekawe, spożywanie tego typy produktów jest również wskazane dla osób, które łatwo się denerwują i żyją w ciągłym stresie. Kasze są bowiem bogate w witaminy, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. To świetna recepta na dobre samopoczucie. Nie można również zapominać o błonniku, czyli substancji, która jest stosowana w wielu preparatach wspomagających odchudzanie. Regularnie spożywając kasze będziemy więc jednocześnie dbać o nasza sylwetkę.

Jaką kaszę wybrać? Sporo zależy od naszych preferencji smakowych, ale nie tylko. Kasza manna zazwyczaj gotowana jest na mleku i podawana na słodko. Doskonale smakuje z gęstymi syropami. Pomoże każdemu, kto ma problemy z nerkami. Kasza jęczmienna z kolei wspomaga trawienie. Często stosujemy ją w zupach bądź też podajemy z mięsem. Kasza gryczana jest dobrym pomysłem dla wysokociśnieniowców. Placki z niej przyrządzona z pewnością zadowolą niejedno podniebienie. Kuskus z kolei bywa często wykorzystywany w sałatkach, kasza kukurydziana natomiast podawana jest z warzywami na gorąco. Możliwości jest zatem naprawdę wiele. Co ważne – kasze nie są drogie. To zdrowa żywność na każda kieszeń.

Skomentuj