Kwi 17, 2013

NapisaneprzezwNajnowsze | 0 Komentarzy

Zdrowe nie znaczy drogie

Zdrowe nie znaczy drogie

O tak zwanej „zdrowej żywności” krąży w naszym kraju wiele mitów i legend. Wiele osób twierdzi, że to tylko moda lansowana przez media. Inni z kolei są zdania, że za popularyzacją takiego stylu życia stoją koncerny zbijające fortunę na sprzedawaniu odpowiednio oznaczonych produktów spożywczych. Czy jednak tak jest naprawdę? Czy zdrowe jedzenie jest drogie?

Oczywiście, istnieją produkty „z wyższej półki”, które mają dość wysokie ceny. Rzadkie przyprawy sprowadzane z dalekich krajów z pewnością nie należą do najtańszych. Również reklamowane produkty mają określone ceny. Bary wegetariańskie zazwyczaj mają dość wygórowane ceny. Jednak nie wszystko, co zdrowe, musi poważnie obciążać naszą kieszeń. Wystarczy tylko dobrze poszukać. Przede wszystkim – warzywa i owoce. To naturalne źródło wielu witamin i wartości odżywczych. Nie muszą być one drogie. Pojawia się jednak przy nich pewne niebezpieczeństwo. Zazwyczaj te, które są dostępne w marketach, w rzeczywistości są naszpikowane różnymi preparatami chemicznymi, które są stosowane przed plantatorów. Aby mieć pewność, iż warzywa, które kupujemy są całkowicie naturalne, najlepiej jest zaopatrywać się w nie na lokalnych bazarach u sprawdzonych sprzedawców. Zazwyczaj ci, którzy posiadają niewielkie ilości, nie używają przy uprawach środków chemicznych. Żywność jest więc jak najbardziej ekologiczna i zdrowa.

Jednak nasza dieta nie opiera się wyłącznie na warzywach i owocach. Do zdrowych produktów należą również kasze. Nie należą one do drogich artykułów. Wszystkie produkty zbożowe są warte uwagi. Dość ciekawym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowywanie takich potraw jak pierogi czy naleśniki. Wówczas będziemy doskonale wiedzieli, z czego się one składają – sami bowiem je przygotujemy. A mąka do drogich nie należy. Czym się kierować kupując żywność? Oprócz ceny – sposobem przetworzenia. Kupując produkty naturalne musimy się oczywiście liczyć z koniecznością przeznaczenia większej ilości czasu na gotowanie – jednak są one niewątpliwie zdrowsze od tych chemicznie zmodyfikowanych, a jednocześnie o wiele tańsze.

Skomentuj